wtorek, 10 maja 2016

Jak wybrać hosting?

Hosting to podstawa gdy chcemy założyć własną stronę internetową. Masa firm oferuje tego typu usługi. Jak wybrać ten najlepszy?

Na rynku znajdują się zarówno płatne jak i darmowe oferty hostingowe. Darmowe mają jednak swoje ograniczenia. Są to między innymi reklamy, ograniczone możliwości administracji hostingiem czy niezbyt duża ilość miejsca na dane.


Chcąc mieć pewność, że wybrany hosting będzie zadowalający należy wybrać płatną usługę. Wybór firm i ofert jest szeroki, a te często niewiele różnią się od siebie. Hosting jest na tyle istotny dla funkcjonowania strony, że nie warto na nim oszczędzać. Z drugiej strony należy dobrze porównać oferty by nie przepłacać.

Hostingi posiadają limity przestrzeni dyskowej. Dla typowej strony wystarczy 200MB przestrzeni dyskowej, jednak jeśli na stronie planowane jest umieszczenie dużej ilości multimediów należy wybrać ofertę, która ma kilka GB albo i więcej. Istotnym parametrem jest transfer, czyli ilość danych, które mogą zostać przesłane z serwera do Internautów. Kilkadziesiąt GB jest ilością wystarczającą dla przeciętnej witryny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz