wtorek, 10 maja 2016

Strony responsywne

Postęp techniki sprawił iż coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych. Skutkiem tego jest coraz powszechniejsze przeglądanie stron internetowych na smartfonach czy tabletach. Sytuacja ta stworzyła ta nowe wyzwania dla osób, które odpowiadają z tworzenie stron internetowych.


By witryny internetowe prezentowały się równie dobrze i estetycznie na wszystkich typach urządzeń wprowadzono responsywny design. Polega on na tym iż odwiedzana przez użytkownika strona dopasowuje się do rozmiaru ekranu. Dostosowuje się na przykład rozmiar czcionki czy obrazów. Na mniejszych urządzeniach strona nie jest miniaturowa, a przeglądanie jest równie wygodne co na większych ekranach.

Rozwiązanie to ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, iż nadal stosunkowo niewiele stron jest responsywnych, co może podkreślić prestiż i dobrze zareklamować twoją stronę. Zwiększy się także liczba odwiedzin, ponieważ jeśli użytkownik będzie chciał wejść na stronę na smartfonie czy tablecie, to będzie to mógł zrobić praktycznie w każdej chwili. Jest to także forma oszczędności, bo nie trzeba inwestować w specjalne aplikacje ani wersję mobilną. Warto też nadmienić że wyszukiwarka Google, wyżej wyświetla w swoich wynikach strony responsywne, od tych nie dostosowanych do urządzeń mobilnych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz